Ciechocinek to jedno z najstarszych i najbardziej znanych uzdrowisk w Polsce. Nic więc dziwnego, że rozplanowanie i zabudowa miasta ma charakter typowo sanatoryjny. Ze względu na unikalny mikroklimat o właściwościach leczniczych i bogaty ekosystem przyjeżdżają tu nie tylko kuracjusze, ale i turyści. Ciechocinek jako miejscowość może pochwalić się też bogatą historią i tradycjami przemysłu solnego. Wszystko to widać w zabudowie miasta. Dodatkowo miasto leży w bliskim sąsiedztwie Torunia, co czyni z niego atrakcyjną bazę wypadową do turystycznych wypraw po regionie.

Nieruchomości w Ciechocinku - Atrakcje Ciechocinka - Nieruchomosci w Ciechocinku atrakcjeciechocinka pl

Czy warto kupić nieruchomość w Ciechocinku?

W marcu 2024 w ofercie portalu Nieruchomosci-online.pl w Ciechocinku na rynku wtórnym było 8 tysięcy mieszkań i 5 tysięcy domów. Sektor działek obejmował wtedy 110 ofert sprzedaży. W skali rok do roku zbiór ten w niektórych segmentach się poszerzył. W kwietniu 2025 w Ciechocinku na tym samym portalu wystawiono 8300 mieszkań i 4800 domów z drugiej ręki. W ofercie było też 125 działek. Inwestorzy szukają w tym mieście nieruchomości z potencjałem komercyjnym. Wiele osób rozgląda się za prywatnym noclegiem. Ciechocinek odwiedzają co roku tysiące turystów i kuracjuszy.

Ciechocinek jest popularny również wśród osób szukających tak zwanego drugiego domu dla swojej rodziny. Zdrowy klimat tej części kraju i zaplecze rekreacyjne miasta sprawiają, że to wymarzone miejsce na urlop lub aktywny wypoczynek. Branża turystyczna i sektor nieruchomości splatają się tu wyjątkowo mocno. Wiele domów wystawionych na sprzedaż jest lub była wykorzystywana jako pensjonat lub udostępniana w ramach najmu turystycznego. Nie znaczy to oczywiście, że na lokalnym rynku brakuje ofert idealnych dla kupców szukających mieszkania dla siebie lub rodziny.

Nieruchomości w Ciechocinku

Ciechocinek słynie przede wszystkim z leczniczych wód solankowych. Nic więc dziwnego, że znakiem rozpoznawczym miasta są tężnie solankowe. Są ważne nie tylko dla uzdrowiska, stanowią też zabytek budownictwa technicznego. Jak wspominaliśmy, charakter tego miejsca wpływa też bezpośrednio na zabudowę i jego architekturę. Będąc w Ciechocinku, trzeba koniecznie poznać tamtejsze Łazienki. W ich skład, prócz pięknych budynków, wchodzi zakład przyrodoleczniczy zbudowany w 1849 na podstawie projektu wybitnego architekta Henryka Marconiego, który współpracował z Fryderykiem Rejewskim.

Opowiadając o zabudowie Ciechocinka, z pewnością warto też wspomnieć o obecnym Szpitalu Uzdrowiskowym nr 1, który mieści się przy ulicy Armii Krajowej 6. Jest to jeden z najciekawszych obiektów architektonicznych miasta. Jego architektura utrzymana jest w stylu neobarokowym i klasycystycznym. Na fasadzie dominuje bogate zdobnictwo w formie boniowania i girlandów. Duże wrażenie robi też reprezentacyjne wnętrze budynku zdobione kunsztownymi balustradami, sztukateriami i malowidłami.

Na ciechociński rynek nieruchomości trafiają zabytkowe budynki, ale nietrudno też o nowoczesne mieszkania. Oferta jest bogata w lokale dwupoziomowe w nowej zabudowie. Właśnie taki dom przy ulicy Zdrojowej jest obecnie wystawiony na sprzedaż. Za niemal 53 metry kwadratowe trzeba zapłacić 499 000 złotych. Oczywiście to cena ofertowa i podlega negocjacji. Nieco mniejsze, bo 49-metrowe mieszkanie można kupić w starszej zabudowie za 360 000 złotych.

Biorąc pod uwagę specyfikę rynku, nie dziwi fakt, że na sprzedaż w Ciechocinku jest sporo apartamentów i kawalerek dostosowanych do najmu. Mogą one służyć jako źródło dochodu pasywnego lub urlopowa kwatera. Za apartament na Żytniej o imponującej powierzchni 131,5 metra kwadratowego trzeba zapłacić 880 000 złotych. Wśród ofert nieruchomości na sprzedaż często pojawiają się też działki, z których spora część nadaje się pod zabudowę. Dom w Malowniczym Ciechocinku może być nie tylko spełnieniem osobistych marzeń, ale i sposobem na dochodowy interes czy rentowną inwestycję.